עורכי דין לענייני משפחה מובילים- כיצד למצוא?

תחום “ענייני משפחה” בחוק הישראלי הינו תחום רחב המכיל בתוכו תתי תחומים וחוקים רבים ביניהם: תביעות בענייני המעמד האישי, תביעות אזרחיות בין אדם ומשפחתו ( כולל בענייני עזבון ), תביעה למזונות, תביעה לאבהות או אימהות, החזרת קטין חטוף, תובענות לחוק השמות, חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, חוק קביעת גיל, חוק הירושה, חוק יחסי ממון בין בני זוג, חוק אימוץ ילדים, חוק למניעת אלימות במשפחה, חוק הסכמים לנשיאת עוברים, תרומת ביציות ולסיום גם החוק להגנה על עדים.

בישראל רשומים מעל 80,000 עורכי דין בלשכת עורכי הדין ( עורכי דין שהוסמכו יש למעלה מ-100,000 אך לא כולם רשומים ועוסקים במקצוע ), רבים מהם עוסקים בתחום המשפטי של ענייני המשפחה. אך איך נדע מיהם עורכי הדין לענייני משפחה מובילים שיוכלו לתת מענה לצורך שלנו כלקוחות ?

בבואנו לבחור עורכי דין משפחה מובילים אנו נעמיד למבחן מספר משתנים:

  • המלצות- ניסוי ותהייה זו דרך מצוינת לטעום מאכל שטרם אכלתם, לא דרך טובה לבחירת עורכי דין לענייני משפחה הטובים ביותר. קיבלתם המלצות מחברים/ קרובי משפחה על עורך דין ? מצוין, עכשיו בדקו עוד פרטים וחפשו עוד המלצות, זה לגיטימי לחלוטין. תחליטו מה חשוב לכם בקשר עם עורך הדין ובדקו את ההמלצה בהתאם לרצון ולצרכים שלכם.
  • פגישת היכרות- אל תסגרו ייצוג עם עורך/ת דין טרם תפגשו אותו או אותה לפגישת היכרות. חשוב שתפגשו את העורך/ת דין במשרדו/ה. תראו את סביבת העבודה והמשרד, האנשים שעובדים בו, גודל הפירמה ועוד. עליכם להגיע מוכנים לפגישה עם דף שאלות ואמירות החשובות לכם. פגישת ההיכרות הראשונה לא אמורה לעלות כסף.
  • עלויות: לא תמיד נמצא קשר ישיר בין תשלום גבוה במיוחד ו- עורכי דין משפחה הטובים ביותר. מה שכן, יש משרדים שנחשבים יקרים מסיבות לגיטימיות ומסיבות שפחות ( הופעות בתקשורת, קרובים לחוג הסילון, שיווק אגרסיבי וכו’ ). כל לקוח יודע מהם יכולותיו הכלכליות וחלק מהשיקולים של תהליך הבחירה קשור לעלויות עורך הדין.
  • אישיות עורך/ת הדין- בתחומים משפחתיים מעורב רגש רב. חשוב שעורך/ת הדין ידע לגלות אמפטיה וסבלנות כמו גם יגלה יכולת הקשבה ונגישות לטיפול בתיק.

 

לסיכום, שילוב של ארבעת המשתנים חיוני לתהליך קבלת ההחלטה לבחירת עורך/ת הדין שיטפלו במקרה שלכם. עורכת הדין מיטל כסיף מביאה עמה ניסיון עשיר של 14 שנים בתחום ענייני המשפחה וטיפול בתיקים רבים ושונים בתחום. מורכבות המקרים והממשקים המשפחתיים בין בני המשפחה העומדים במרכז התיק דורשים הרבה מעבר לידיעת עולם המשפט, אלא גם יכולות הקשבה, חשיבה יצירתית, שמירה על התא המשפחתי ומניעת נזק נוסף, אסרטיביות ועוד.

עו”ד מיטל כסיף מתמחה בתחום עניני המשפחה ומעניקה שירותים משפטיים וליווי בהליכים הקשורים לתחום, במשרדנו תמצאו אווירה תומכת, נגישות ומקצועיות. לתיאום פגישה אנא פנה למשרד או השאר פרטים ב”צור קשר”.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן