בית הדין הרבני ראשון לציון

הליך גירושין בבית הדין הרבני ראשון לציון

הליך גירושין איננו תהליך פשוט. כאשר מדובר על הליך גירושין שבו בני הזוג אינם מגיעים להסכמות באופן עצמאי, הם ידרשו להגיע להסכמות הנדרשות בתהליך זה באמצעות קביעת בית המשפט האזרחי או בבית הדין הרבני ראשון לציון בהתאם לרצונם.

תהליך מסירת הכתובה שיבטא באופן רשמי את הגירושין, הוא תהליך שיתבצע אך ורק בבית הדין הרבני ראשון לציון, אך כאשר מדובר על הסכמות אחרות הנחוצות לתהליך בין בני הזוג כגון: הסכמות אודות סכום המזונות שיידרש לאדם לשלם, משמורת על הילדים המשותפים, חלוקת הרכוש ועוד, יפסקו על ידי בית הדין הרבני או בית הדין האזרחי לענייני משפחה.

בתי הדין הרבניים פרושים בכל רחבי הארץ, אולם, לא ניתן למצוא בית דין רבני בכל עיר. לכן, זוג אשר מעוניין לבצע הליך גירושין בבית הדין הרבני ראשון לציון, נדרש לברר היכן ממוקם בית הדין הרבני הקרוב ביותר לעיר מגוריו ולהגיע אליו באופן עצמאי.

כאשר תושב ראשון לציון נדרש לשירותי דת בענייני משפחה ושירותים רבניים, הוא נאלץ לכתת רגליו למרכז תל אביב על מנת לקבל שירות פרוצדורלי, הדבר נכון גם לערים השכנות בין היתר: חולון ובת ים אשר עושים מסלול זהה.

עם סטטיסטיקה של מאות משפחות אשר מפרקות התא המשפחתי בשנה, הוקמה יוזמה להקמת בית הדין הרבני ראשון לציון, שצפוי, אם ייצא לפועל, לתן מענה לכרבע מיליון תושבי העיר ותושבי ערים סובבות לה.

שירותים שמציע בית הדין הרבני בעניינים הקשורים בהליך הגירושין

הגשת תביעת מזונות, קביעות בנושאי החזקת ילדים, חלוקת רכוש בגירושין על-פי הסכם גירושין בהסכמה ומימוש כתובות, מתן צו עיכוב יציאה מהארץ לבני זוג אשר נמצאים בהליכי גירושין, מתן צו הגנה כנגד בן משפחה על מנת להגן מפני אלימות, מתן מדור ספציפי לאשה אשר נעזבה על ידי בעלה בנסיבות מסוימות, הגשת תביעה לשלום בית– במידה ואחד מבני הזוג אינו מעוניין בגירושין, הפעלת יחידות סיוע סוציאלי לבני הזוג בסמיכות פיזית לבית הדין ועוד.

אין ספק שלבית הדין הרבני ישנן לא מעט סמכויות הנוגעות אל תהליך הגירושין. מכיוון שלא מעט זוגות בוחרים לנהל את תהליך הגירושין בבית הדין הרבני, יתכן מאוד שהיה נוח יותר לכל זוג, להגיע לבית דין רבני במקום המגורים שלהם.

על אף שכאמור התעוררה יוזמה להקמת בית דין רבני בראשון לציון, אשר יקל על תושבי ראשון לציון והסביבה הזקוקים לשירותי דת בענייני משפחה או מעוניינים לנהל תיק גירושין בבית דין רבני, הרי שנכון לשנת 2017, טרם נתקבלה ההחלטה בדבר הקמת בית דין רבני בראשון לציון, העיר הרביעית בגודלה בישראל.

מכיוון שתקופת הגירושין גוררת המון כאב, כעס, תסכול, בלבול ופחד. אין ספק שכל אדם שמצוי בתהליך גירושין, מורכב יותר או פחות, חייב לפנות לשירות עורכי הדין הטובים ביותר לענייני משפחה. עורך דין לענייני משפחה בעל ידע רחב היקף בתחום, ניסיון, וותק, תצליח לסייע לכל אדם המצוי בהליך גירושין לא פשוט, לראות את האור המצוי בקצה המנהרה.

אז אמנם תושבי ראשון לציון והסביבה, עדיין אינם יכולים להנות משירותיו של בית הדין הרבני ממש במקום המגורים שלהם נכון להיום וכן, הם עדיין נדרשים להגיע לבית הדין הרבני המצוי במרכז תל אביב לצורך דיונים רלוונטים להליך גירושין. אולם, בד בבד, חשוב מאוד שכל תושב ראשון לציון והסביבה המצוי בהליך גירושין ידע, שהקושי הכרוך בהגעה לבית הדין הרבני הממוקם בתל אביב, בכל פעם מחדש, לא חייב להיות נקודת הפתיחה לקשיים נוספים בהליך הגירושין.

התנהלות עצמאית בהליך גירושין בבית הדין העצמאי, איננה דבר פשוט ולכן, בכדי להקל על עצמכם את התהליך ולהפחית את הקשיים בתהליך באופן ניכר, כדאי לבחור בשירותיה של עורכת דין לענייני גירושין, אשר תסייע לכם לצלוח את ההליך באופן קל יותר, מהיר יותר ויעיל יותר עבורכם.

אנחנו במיטל כסיף משרד עורכי דין מציעים לכם את הכתובת המקצועית והנכונה ביותר עבורכם. כתובת מנוסה ומיומנת, שתשמח ללוות אתכם בתהליך ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי שלו אתם זקוקים. רוצים לשמוע על כך עוד?

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן