צו הרחקה

צו הרחקה ניתן על ידי בית משפט, כאשר ישנו חשש לסיכון של אחד מבני הזוג עקב התנהגות אלימה מצד בן זוגו. צווי הרחקה אוסרים על בן משפחה מסוים להיכנס לדירת המגורים של המשפחה.
אלימות היא תופעה קשה והרסנית, ששומעים עליה ועל תוצאותיה רבות באמצעי התקשורת. בכדי לעשות כל שניתן בכדי למגר אותה או יותר נכון בכדי למנוע מצבים טרגיים. המשפט הפלילי יסייע לכך על ידי מתן ענישה על התנהגות אלימה ואילו המשפט האזרחי מסייע על ידי הגנה על הקרבנות ובעת הצורך זה יבוא לידי ביטוי בהוצאה של צווי הרחקה.

צווי הרחקה – סוגי הצווים הניתנים

ניתן לקבל צווי הרחקה זמניים לתקופה בה מוסדרת תביעת מזונות או צווי הרחקה קבועים אשר ניתנים כאשר ישנה הוכחה לגבי פגיעה פיסית או נפשית של אותו אדם באחד מבני משפחתו.

כאשר אחד מבני זוג המצוי בהליך גירושין, מרגיש שהוא זקוק להגנה, יש לו את האפשרות לפנות לבית המשפט ולבקש להוציא צו הגנה. צו הגנה הינו צו משפטי, המכיל הגבלים כנגד אחד מבני הזוג. בכדי לקבל צו זה, על בן הזוג הנפגע להוכיח שהוא מצוי בסכנה ברורה ומידית.

צו הרחקה – תפקידו של עורך הדין

בכדי לבקש ולקבל צו הרחקה או צו הגנה מבית משפט, חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני משפחה, אשר ילווה את התהליך, יביא ראיות תומכות וייצג את דורש הצו בבית משפט. במהלך הדיון בנושא, יקבע בית המשפט האם יש לתת צו הרחקה קבוע, או להסתפק בינתיים בצו הרחקה זמני. בקשות צווי הרחקה הן הליך מורכב ובעל רמת רגישות גבוהה ביותר, מבקשי צו זה נמצאים ברוב המקרים במצב של סכנה המאיימת עליהם ועל משפחתם והחשיבות של צו זה כמו גם המהירות בו היא תתקבל היא קריטית. מהסיבות הללו, חשוב להקפיד ולבחור עורך דין מקצועי ומנוסה עם רקע והבנה בתחום של בקשת צווי הרחקה והתמצאות בכל ההליכים הבירוקרטיים הנכללות בבקשות של צווי הרחקה.

עו”ד מיטל כסיף מתמחה בתחום דיני המשפחה ומעניקה שירותים משפטיים וליווי בהליכי גירושין, גם בהליכים מורכבים ובעייתיים, במידת הצורך תלווה עו”ד כסיף את הלקוחות בהליך בקשת צווי הרחקה עד להשגתם.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

סגירת תפריט
דילוג לתוכן