הסכם גירושין בהסכמה

צריכים הסכם גירושין בהסכמה? נישואיכם עלו על שרטון והחלטתם להתגרש? עשו כל שניתן כדי להימנע מניהול ההליך המשפטי בערכאות ובחרו בדרך של גירושין בהסכמה. משמעות הדבר הוא כי תחת הגשת תביעות זה כנגד זו, תנהלו משא ומתן בדבר בסוגיות השונות ותגבשו הסכם גירושין בהסכמה.

חוק גישור חובה בגירושין

מאז נכנס לתוקפו החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, הידוע גם בשם חוק גישור חובה בגירושין, בני זוג המבקשים להתגרש, מחויבים למעשה לתת הזדמנות לגירושין בשיתוף פעולה. מדוע ? זאת משום שהחוק מונע מהצדדים הגשת תביעות גירושין אלא לאחר שהוגשה בקשה ליישוב סכסוך ובני הזוג עברו הליך של גישור ביחידת הסיוע של בית המשפט לענייני משפחה. רק לאחר שהליך הגישור נכשל ולא נחתם בין הצדדים הסכם גירושין בהסכמה, ניתנת לבני הזוג זכות הגישה לערכאות. משכך, זוגות העומדים בפני גירושין, יפעלו נכון אם יתנו הזדמנות כנה לדרך של גירושין בהסכמה, היות שגם כך, למשך פרק זמן מסוים, אין באפשרותם לנהל את ההליך בבית המשפט.

פנייה לעורך דין מגשר

הליך הגישור ביחידת הסיוע לא סיים את המחלוקות ביניכם? למרות כי עתה פתוחה בפניכם האפשרות להגיש תביעות הדדיות זה כנגד זו, שקלו את האפשרות לתת הזדמנות נוספת לדרך של גירושין בהסכמה, באמצעות פנייה לעורך דין מגשר. היות שהליך גישור חובה אינו מנוהל על ידי עורכי דין, אלא על ידי עובדים סוציאליים, לא אחת, הוא אינו ממצה את סיכויי ההידברות בין הצדדים. זאת משום שלמסגרת זו חסרה ההבנה המשפטית המעמיקה הדרושה כדי להביא את בני הזוג לכדי פשרה. לעומת זאת, כאשר בני הזוג פונים אל עורך דין מגשר המתמחה בגישור גירושין, הרי שהסיכוי לניהול משא ומתן אפקטיבי וממוקד לגיבוש הסכם גירושין בהסכמה, גדל באופן משמעותי.

גירושין בהסכמה – מהם יתרונותיו?

לאור הדברים שלעיל, עולה השאלה מהם היתרונות של גירושין בהסכמה. ובכן, ראשית כל, ההוצאה בגין הליך הגירושין יכולה להיות יקרה מאוד, כאשר הוא מתנהל בין כותלי בית המשפט. זאת בעיקר בשל עלות שכר הטרחה של עורך הדין הנדרש לעבודה מרובה: הכנת תביעות, הגשת בקשות לסעדים זמניים וכן הופעה בדיונים בערכאות, לרבות בהליכי ערעור.

לעומת זאת, גירושין בהסכמה, עלותם נמוכה בהרבה, שהרי בני הזוג פונים להליך של גישור, אשר יכול להביא תוך זמן קצר להסכם. יתרון נוסף הוא הוודאות המשפטית לה זוכים הצדדים משאינם מותירים את סוגיות הגירושין לבית המשפט, אלא מגבשים הסכמות הדדיות בסוגיות השונות. לבסוף, גירושין בהסכמה מגדילים משמעותית את הסיכוי לסיום קשר הנישואין בצורה ידידותית ומכבדת ואם יש לבני הזוג ילדים, יוכלו לנהל ביתר קלות מערכת יחסים הורית תקינה.

הסכם גירושין בהסכמה

כאשר בני זוג חותמים על הסכם גירושין בהסכמה, על ההסכם לתת מענה מלא לכל סוגיה רלוונטית וככל שהחוזה יהיה מקיף ומדויק יותר, כך ניתן למנוע פתח לחילוקי דעות עתידיים בין הצדדים. כך למשל, חלוקת הרכוש, על ההסכם להתייחס לכל רכושם של הצדדים, לקבוע כיצד הוא מחולק ומתי. כאשר מדובר על גירושין עם ילדים, יתייחס הסכם גירושין בהסכמה לנושא המשמורת. כאן יש להבהיר את חלוקת הזמנים בין ההורים היה ובחרו במשמורת משותפת, או לפרט מהם הסדרי הראייה במקרה של משמורת מלאה. כמו כן, יתייחס ההסכם גם לתשלום מזונות הילדים, סכום התשלום החודשי, אופן ומועד העברתו להורה המשמורן.

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח’ ז’בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח’ הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן