הפרת הסדרי ראייה

לגבי עורך דין משפחה יש לדעת:

האב אינו מגיע לפגוש את הילדים? האם מסכלת את הסדרי הראייה? יש מה לעשות! הפרת הסדרי ראייה היא תופעה עצובה ולמרבה הצער שכיחה מאוד בקרב זוגות גרושים. על התופעה ומה ניתן לעשות לגביה, במאמר שלפניכם.

מהי הפרת הסדרי ראייה?

בני זוג מתגרשים, הילדים עוברים למצב של משמורת ילדים מלאה של האם ולאב נקבעים הסדרי ראייה. אולם, האב אינו מקיים את הסדרי הראייה כסדרם. לעיתים הוא מאחר למפגשים עם הילדים, לעיתים לא מגיע כלל. תרחיש אחר המוכר מאוד לכל עורך דין לענייני משפחה במרכז הוא הפרת הסדרי ראייה מצדה של האם, אשר מערימה קשיים על קיומם של המפגשים.

תופעה זו, יהיו נסיבותיה אשר יהיו, פוגעת בטובת הילדים, אשר רוצים וזקוקים לקשר קרוב עם אביהם. על כן, אי קיומם של הסדרי הראייה כסדרם, יש בהם כדי לעורר תחושות של הזנחה, חוסר שייכות ואי יציבות אצל הילדים.

נקודה חשובה נוספת בעניין זה היא כי הצד המפר את הסדרי הראייה פוגע לא רק בילדים, אלא גם בהורה האחר ונסביר. אם המסכלת את הסדרי הראייה פוגעת בזכותו של האב לקשר עם ילדיו ואב אשר אינו מקפיד להגיע למפגשים, גורם לאם לנזק כספי משהיא נדרשת לצאת מעבודתה מוקדם יותר כדי לשהות עם הילדים, או לחילופין, לשכור את שירותיה של מטפלת, בשעות בהם הילדים היו אמורים להיות אצל האב.

עורך דין לדיני משפחה במרכז

הפרת הסדרי ראיה היא תופעה מצערת, אין ספק אבל חשוב לדעת כי יש מה לעשות. אם אתם מתמודדים עם סיטואציה שכזו פנו לייעוץ משפטי במסגרתו יפעל עורך דין משפחה במרכז למניעת הישנותו של המצב ושמירה על טובת הילדים. כך למשל, במקרה שבו האם מסכלת את הסדרי הראייה, יכול האב לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה בבקשה לאכוף את הסדרי הראייה.

כאשר האב הוא זה אשר אינו מקיים את המפגשים, תוכל האם לפנות לבית המשפט ולבקש את צמצום הסדרי הראייה על מנת למזער את הפגיעה בילדים. עוד נציין כי כאשר מדובר בתופעה חוזרת, בתי המשפט נוהגים אף לקנוס כספית את הצד המפר במטרה להרתיעו ולעיתים קרובות, יש בכך כדי למנוע את הישנות המקרה.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 0779776279

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן