ייעוץ משפטי בנושא בגידות

ייעוץ משפטי בנושא בגידות – ההשלכות המשפטיות במקרה של בגידה

לרשותכם, ריכזנו מידע חשוב בנושא ההשלכות המשפטיות העיקריות במקרה של בגידה. מידע זה אינו מחליף ייעוץ משפטי מקצועי.

1. זכויותיהם של בני זוג בוגדים אינן נפגעות בשל בגידה – בניגוד למה שנהוג לחשוב, על פי חוק יחסי הממון,  בן או בת זוג שנתפסו בבגידה, אינם מאבדים את זכותם ברכוש או בחלק מהרכוש.
בית הדין לענייני משפחה מקיים דיון משפטי ענייני בנושא הסכסוך, ללא תלות בגורם לגירושין, דהיינו, ללא תלות בבגידה. בית הדין הרבני, לעומת זאת, נוהג לפעמים לפי הדין העברי על פיו בעל נבגד יכול לנשל את אשתו שבגדה מהרכוש, ולהותיר אותה אך ורק עם שארית הנדוניה שלה (אך לא כך הדין לגבי אישה נבגדת).

2. ברוב המקרים, בגידה אינה משפיעה על הזכות למשמורת ילדים – ההחלטה על משמורת הילדים נקבעת הן בבית הדין הרבני והן בבית הדין לענייני משפחה אך ורק על פי טובת הילדים. זכותם של בן או בת הזוג שבגדו אינה נפגעת בהקשר משמורת ילדים.

3. בגידת האישה פוגעת במזונות האישה – אישה שבגידתה הוכחה אינה זכאית למזונות אישה (הנפסקים במקרים מיוחדים, כגון כשהאישה אינה עובדת). גישתו של בית המשפט לענייני משפחה ליברלית יותר והוא עשוי, במקרים רבים, לפסוק מזונות אישה, למרות בגידתה המוכחת.

4. בגידת האישה אינה פוגעת בזכות למזונות ילדים – הזכות לקבל מזונות עבור הילדים אינה נפגעת, הן בבית הדין הרבני והן בבית הדין לענייני משפחה.

5. בגידת האישה פוגעת בזכותה לקבל את כתובתה – במקרה של בגידה מוכחת, תאבד האישה את זכותה לקבל את כתובתה.

אם אתם מעורבים בבגידה או שנבגדתם על ידי בן הזוג, או שאתם חושדים שבן זוגכם בגד בכם, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת ייעוץ משפטי בנושא בגידות שיסייע לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המצב אליו נקלעתם. ככל שתמהרו לקבל ייעוץ מקצועי, תצליחו, באמצעותנו, להשיג את המטרות שהצבתם לעצמכם.

משרדנו מספק ייעוץ משפטי בנושא בגידות בין בני זוג והשפעתן על הליך גירושין. הניסיון והידע הרב שברשותנו הופכים את השירות לבעל ערך רב, בין אם הפונה הוא בן הזוג שבגד או בן הזוג שנבגד. הייעוץ עוסק בשאלות כגון: אילו ראיות נדרשות להוכחת הבגידה, אילו ראיות קבילות בבית משפט, האם להתעמת עם בן הזוג או לשמור על חשאיות, למי לפנות: לבית הדין הרבני או לבית דין לענייני משפחה ועוד.

לשמור על קור רוח על אף הקושי הרגשי

בגידה בקשר זוגי בכלל ובנישואין בפרט היא אירוע טראומטי וכואב, אשר לו גם השלכות משפטיות וכלכליות משמעותיות. לעיתים היא יריית הפתיחה לפירוק הקשר, אך לא תמיד. ברגעים אלו, למרות הקושי הרגשי, מומלץ לנהוג בקור רוח, להימנע מאימפולסיביות ולגבש תוכנית פעולה מנומקת, על מנת להימנע מנזקים כלכליים.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

 

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן