כמה עולה עורך דין גירושין ?

קיבלתם החלטה להתגרש ובחרתם לערוך הסכם גירושין? זוהי ללא ספק הדרך הטובה ביותר לסיים את קשר הנישואין. מהם יתרונותיה של בחירה זו? מה כולל הסכם גירושין וכיצד תבחרו את עורך הדין המתאים לעריכת ההסכם.

הסכם גירושין – יתרונותיו

אחת השאלות המעסיקות בני זוג אשר עומדים בפני גירושין היא כמה עולה עורך דין גירושין. ובכן, הרי לכם היתרון הראשון של הסכם גירושין: חסכון בעלויות. ניהול ההליך המשפטי בערכאות, דורש מעורך הדין להשקיע שעות עבודה רבות בניהול התיק. במצב זה, מטבע הדברים עלות שכר הטרחה היא נכבדת.

לעומת זאת, כאשר פניהם של בני הזוג להסכם גירושין ויש בסיס טוב להסכמה, מלאכתו של עורך הדין פשוטה יותר ותתמקד בניסוח הסכם הגירושין, כך שעלות הטיפול המשפטי תהיה נמוכה יותר באופן משמעותי. הבחירה בהסכם גירושין טומנת בחובה יתרונות נוספים כגון ריכוך הכעסים בין בני הזוג, זאת לאור ניהול שיח של פשרה הנדרש לצורך גיבוש ההסכם. ליתרון זה חשיבות אדירה עבור זוגות עם ילדים משותפים, אשר יידרשו להישאר בקשר שוטף גם לאחר פרידתם ולתפקד יחד כהורים.

כמה עולה עורך דין גירושין ? ומה כולל הסכם גירושין ?

מכיוון שמטרתו של הסכם גירושין היא לחסוך מבני הזוג את הצורך בניהול ההליך בערכאות, הרי שעליו לכלול את כל הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות עבור הצדדים. מדובר ככלל, בשלושה נושאים כדלקמן:

סידור הגט: הליך זה ייעשה בבית הדין הרבני, אשר לו סמכות ייחודית בעניין זה.

חלוקת הרכוש: יבוצע איזון משאבים בין בני הזוג, אלא אם חתמו הצדדים על הסכם ממון הקובע אחרת או יגבשו הסכמה שונה במסגרת הסכם הגירושין.

משמורת ומזונות: בני הזוג יידרשו להחליט על הסדר משמורת הילדים ובהתאם לו על סכום המזונות החודשי.

בחירת עורך הדין

על מנת שהסכם הגירושין יהיה טוב ומקיף, חשוב לבחור בעורך הדין המתאים אשר יבנה עבור בני הזוג את ההסכם. ראשית, על עורך הדין להיות מומחה לדיני משפחה ורצוי מאוד כי יהיה גם מגשר בהכשרתו. זאת משום שאם יתגלעו מחלוקות בין הצדדים, יוכל הוא להציע להם פתרונות לפשרה. שנית, עלות עורך דין גירושין צריכה להיות הוגנת וכמקובל בתחום וזאת בהתאמה לניסיון ולוותק של עורך הדין. שלישית, חשוב לבחור בעורך דין עמו לבני הזוג יש חיבור תקשורתי טוב על מנת שיוכלו לשוחח עמו בחופשיות ולקדם את הסכם הגירושין באופן אפקטיבי.

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
דילוג לתוכן