עד איזה גיל משלמים מזונות?

אז עד איזה גיל משלמים מזונות?

אם תשאלו כל הורה הוא יגיד לכם כי הדבר הכי חשוב בחייו הוא הילדים. לכן אין להתפלא שכאשר מתגרשים הריב הכי גדול נסוב על הילדים. פעמים רבות הילדים הם במרכז הגירושין וכל צד מושך לכיוון שלו. בגירושין לא רק שואלים עד איזה גיל משלמים מזונות אלא גם רבים על שאלות של משמורת, גובה המזונות, חינוך הילדים ועוד. זהו כלל ידוע כי מזונות משלמים עד גיל 21 ולכן כה חשוב להתמקח עליהם. העובדה כי אתם רוצים לשלם פחות מזונות לא אומרת כי אתם אוהבים פחות את הילדים שלכם אלא שמצבכם הכספי לא מאפשר לכם לשלם בלי סוף ועל כך יש לתת את הדעת.

מדוע לא כדאי להתנהל בתיקי גירושין ללא עורך דין?

עליכם לדעת כי תיקי גירושין הם מאבק משפטי לכל דבר ועניין ולכן לא די לשאול עד איזה גיל משלמים מזונות ויש גם להבין כי עלינו להתנהל בתיק עם עורך דין צמוד. העורך דין ישמור על הזכויות שלנו ויסייע לנו רבות וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת. בתיקי גירושין יש כל כך הרבה הלכות משפטיות וכל כך הרבה ניואנסים משפטיים עד שללכת למשפט ללא עורך דין זה סוג של התאבדות משפטית אשר סופה תהיה בכך שהזכויות שלכם תיפגענה קשות.

האם כל עורך דין יכול לסייע לי בתיקי גירושין?

עליכם לדעת כי לא כל עורך דין יכול לסייע לכם בתיקי מזונות, עליכם להבין כי עורכת דין לדיני משפחה תוכל לסייע בתיקים אלו וזאת מכיוון שזאת ההתמחות הנדרשת מהעורך דין. אם תלכו אל עורך דין המתמחה בנזיקין, בחוזים או בדין פלילי הייצוג שלכם יהיה גרוע מאוד וספק אם תקבלו את המגיע לכם. זכרו כי בית המשפט מתרשם מטיעונים משפטיים ואת זאת רק עורך דין לענייני משפחה יכול לעשות. העורך דין לא רק ישאל עד איזה גיל משלמים מזונות אלא הוא גם יוודא כי לא תשלמו מעבר למה שקבוע בהלכות של בית המשפט.

אל תבחרו עורך דין משפחה אלא אם עשיתם את הדברים הבאים

כמובן שכאשר אתם פונים אל עורך דין מזונות אתם חייבים להבטיח כי הוא יהיה ברמה הגבוהה ביותר. ככל שהעורך דין יהיה ברמה יותר גבוהה כך אתם תקבלו יותר בבית המשפט והזכויות שלכם תישמרנה יותר. אז איך בוחרים את העורך דין הטוב ביותר? אם כן לא די לשאול עורך דין משפחה עד איזה גיל משלמים מזונות ועלינו גם לבחון את הניסיון של העורך דין, את פסקי הדין שבהם הוא השתתף והכי חשוב לקבל עליו המלצות מלקוחות עבר. כאשר אתם פונים אל העורך דין בקשו ממנו לדבר עם לקוחות אשר הוא ייצג בעבר וכך תדעו האם הוא ברמה גבוהה או לא וזה יבטיח כי הייצוג שלכם יהיה הטוב ביותר.

מתי עוד מפסיקים לשלם דמי מזונות?

לאחר שענינו על השאלה עד איזה גיל משלמים מזונות אנו חייבים להבהיר כי יש יוצאים מן הכלל לכלל זה. כעיקרון יש צדדים המסכימים כי המזונות ישולמו עד גיל 18 ולא עד גיל 21. עוד יוצא מן הכלל הוא כאשר האם מתחתנת בשנית ואז אפשר להוריד את סכומי המזונות פעמים רבות לעתים אפילו לבטלם לגמרי. כאן בא לידי ביטוי התפקיד החשוב של העורך דין שלכם אשר אמון על דאגה ושמירה על הזכויות שלכם ואשר יבטיח כי לא תשלמו סכומים שאתם לא צריכים ועל כך יש לתת את הדעת.

האם יש מקרים בהם האם משלמת מזונות ילדים?

נקודה חשובה ביותר שלא רבים מודעים לה היא שפעמים רבות נקבע כי גם האם צריכה לשלם מזונות לאב. אם האם מרוויחה יותר מהאב ואם ישנה משמורת משותפת אזי יתכן ויקבע כי האם צריכה לשלם מזונות לאב. בבית המשפט בין אם זה בית דין לענייני משפחה ובין אם זה בית הדין הרבני העורך דין שלכם יצטרך לטעון לקבלת המזונות מהאם או להגן על האם מפני דרישה זו.

בסופו של דבר תפקידו של העורך דין הוא חשוב ביותר ועליו יקום ויפול המשפט והשאלה כמה מזונות אתם משלמים, מה תהיה המשמורת וכל פרט אחר בהסכם הגירושין. כאשר יוצאים למלחמה צריך את כלי הנשק הטוב ביותר, כלומר את העורך דין המושלם.

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן