עורך דין גירושין בתל אביב

ליצירת קשר לחצו כאן

איך לבחור עורך דין גירושין בתל אביב ? כפי שבוודאי ידוע לכם, הליך הגירושין עבר מהפכה בשנים האחרונות, לאור חוק גישור חובה. במסגרתו, מחויבים בני זוג המעוניינים להתגרש, בהגשת בקשה ליישוב סכסוך וניסיון להידברות, טרם יהיו רשאים להגיש תביעות גירושין. כיצד נראה הליך הגירושין מאז שינוי זה? עורך דין גירושין בתל אביב מסביר.

בקשה ליישוב סכסוך

בעבר, הליך הגירושין נפתח בהגשת תביעות של בני הזוג זה כנגד זו. כיום, טרם יהיו הצדדים רשאים לעשות כן, הם מחויבים להגיש בקשה ליישוב סכסוך. לאחר שהוגשה הבקשה, בני הזוג יקבלו זימון להגיע לפגישות גישור ביחידת הסיוע של בית המשפט/בית הדין הרבני. תפקידה הוא לנסות ולהביא את הצדדים לסיום סכסוך הגירושין בהסכמה. הגישור מתנהל על ידי עובדת סוציאלית, כאשר לפגישה הראשונה מגיעים בני הזוג ללא ייצוג משפטי ולאחר מכן, רשאים הם לפנות אל עו”ד לענייני גירושין אשר ייצג אותם.

היה והליך הגישור ביחידת הסיוע צלח ובני הזוג חתמו על הסכם גירושין, הרי זה נפלא, אך אם זה לא נשא פרי, תהיה עתה פתוחה הדרך בפני הצדדים להגיש תביעות לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. לעניין זה חשוב לציין, כי לצד אשר הגיש את הבקשה ליישוב סכסוך, ניתנת קדימות והחוק מעניק לו 15 יום לבחור לאיזו ערכאה להגיש את תביעות הגירושין.

ניהול הליך הגירושין בערכאות

כאמור מעלה, כאשר הבקשה ליישוב סכסוך ופגישות הגישור ביחידת הסיוע, לא הובילו לסיום סכסוך הגירושין, נפתחת בפני בני הזוג האפשרות לנהל את הליך הגירושין בערכאות. האם זוהי בהכרח הדרך המתאימה ביותר ? מיטל כסיף, עו”ד לענייני גירושין תל אביב בוחנת כל מקרה לגופו, אולם, הגישה המובילה היא לנסות ולהגיע בכל זאת לגיבוש הסכם גירושין בהסכמה, תחת פנייה לבית המשפט. הסיבה לכך נובעת בין היתר ממשכו של הליך גירושין המתנהל באופן הזה, אשר יכול להיות ממושך מאוד בשל העומס בו מצויה המערכת המשפטית, העלויות הכרוכות בכך עבור בני הזוג והסלמת משבר הגירושין, תוצאה בלתי נמנעת בעת ניהול מאבק משפטי.

האלטרנטיבה העומדת בפני בני הזוג היא לפנות לעורך דין מגשר המתמחה בניהול גישור גירושין, אשר ינסה למצוא פתרונות פשרה מתאימים לכל סוגיות הגירושין ולהביא את הצדדים לחתימה על הסכם גירושין.

עורך דין גירושין בתל אביב – עורכי דין לגישור גירושין

התמודדות עם הליך הגירושין באמצעות גישור, יכולה לחסוך לבני הזוג בעלויות כספיות ולמנוע החרפת המשבר ביניהם בעקבות הפרידה. סיום קשר הנישואין בצורה מכבדת, עם מינימום משקעים הוא רצונם של כל זוג בהליך גירושין וכאשר לבני הזוג יש ילדים משותפים, עליהם לשאוף למצב זה כמטרה ראשונה. זאת משום שלצד סיומו של הקשר הזוגי, הקשר ההורי ממשיך ועל בני הזוג יהיה להמשיך ולתפקד כהורים לילדיהם. חשיבות הקשר התקין בין הצדדים חשובה עוד יותר במקרים בהם הצדדים מעוניינים לעשות משמורת משותפת, הסדר המחייב אותם לתקשר באופן תדיר, חיובי ויעיל זה עם זו על מנת שההסדר המשמורת יהיה ישים ולטובת הילדים.

אל מי פונים על מנת לקבל גישור גירושין? אל מיטל כסיף, עורכת דין לענייני גירושין תל אביב אשר משמשת גם כמגשרת ומתמחה בסכסוכים בתחום דיני המשפחה בכלל והליכי גירושין בפרט. המגשרת תקשיב היטב לטענות הצדדים בכל סוגיה העומדת על הפרק, תמקד את אי ההסכמות ביניהם ובהתאם לנסיבות המקרה, תציג פתרונות מתאימים לפשרה אשר יובילו לחתימת הסכם גירושין.

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח’ ז’בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח’ הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן