עורך דין גירושין בתל אביב

עומדים בפני הליך גירושין או שוקלים להתגרש? כדי שתוכלו להיערך כראוי להליך המשפטי ולשמור על זכויותיכם, פנו אל עורך דין גירושין בתל אביב לייעוץ וייצוג משפטי. באיזה שלב צריך לפנות לעורך דין? מהן הסוגיות המרכזיות שעולות בהליך הגירושין וכיצד נדע לבחור נכון את עורך הדין לייצוג?

עורך דין גירושין תל אביב – באיזה שלב לפנות?

ההחלטה להתגרש היא אחת ההחלטות הקשות ביותר שאדם מקבל בחייו ומשכך, כרוך הדבר בדרך כלל בלא מעט התלבטויות. הנטייה הטבעית של רוב האנשים היא לפנות אל עורך דין גירושין בתל אביב רק כאשר הם חשים נחושים בדעתם לסיים את קשר הנישואין. אולם, הניסיון מלמד כי נכון יותר לפנות לקבלת ייעוץ משפטי כבר בשלב הראשוני, אף טרם התקבלה החלטה סופית בעניין הגירושין והסיבה לכך פשוטה.

קשה מאוד לקבל החלטה מושכלת לעניין הגירושין, ללא שבידי בני הזוג כל המידע אודות ההליך: השפעותיו על אורח חייהם של בני הזוג, הן מבחינה כלכלית והן בכל הנוגע למשמורת הילדים והקשר עמם, משכו של ההליך, העלויות הכרוכות בו ונתונים נוספים. היות שהבנה אמיתית ומלאה של אלו איננה מתאפשרת ללא קבלת ייעוץ משפטי של עורך דין גירושין בתל אביב, מומלץ לפנות לייעוץ בשלב מוקדם ולאחריו, לקבל את ההחלטה המתאימה.

הסוגיות המרכזיות בגירושין

מטבע הדברים, בכל הליך של גירושין, הסוגיות המשפטיות שעולות הן תלוי נסיבות המקרה הספציפי. אולם, ככלל, מדובר בארבע סוגיות מרכזיות, אשר בכולן מטפל עורך דין גירושין בתל אביב:

  • קבלת הגט: על מנת לסיים את קשר הנישואין, עורך דין גירושין בתל אביב מטפל בסידור הגט, כאשר עניין זה הוא בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני.
  • חלוקת הרכוש: כל הרכוש המשותף יחולק בין בני הזוג, אם על פי הסכם ממון, אם בחלוקה שווה על פי חוק ואם על פי הסכמה אחרת בין הצדדים.
  • משמורת ילדים: היה ולבני הזוג יש ילדים, עורך דין גירושין בתל אביב יטפל בסוגיית המשמורת, כאשר ישנן שתי אפשרויות, משמורת מלאה או משמורת משותפת.
  • מזונות: במסגרת הליך הגירושין, יכול ותוגש תביעה למזונות אישה וכאשר יש לבני הזוג ילדים, יש לקבוע את גובה תשלום מזונות ילדים

כיצד בוחרים עורך דין גירושין בתל אביב?

להליך הגירושין השלכות רבות על חייהם של בני הזוג. משכך, עליהם לבחור בצורה נבונה ושקולה את עורך הדין המייצג, אשר יפעל לשמירה אופטימאלית על זכויותיהם בהליך המשפטי. אלו פרמטרים יש לשקול בעת בחירת עורך דין גירושין בתל אביב?

  • עורך הדין מתמחה בהליכי גירושין: מקצועי עריכת הדין הוא רחב מאוד ולכן חשוב מאוד לפנות אל עורך דין המתמחה בדיני משפחה וגירושין. כמו כן יש לוודא כי זהו תחום עיסוקו המרכזי של עורך הדין וכי הוא בעל ניסיון מקצועי רב.
  • הסמכה כמגשר: הדרך הטובה ביותר לנהל הליך גירושין היא בגישה של פשרה. עורך דין גירושין בתל אביב אשר לו גם הסמכה כמגשר, יודע לנהל משא ומתן יעיל וממוקד, במסגרתו, ישמור מחד על האינטרסים של הלקוח ומאידך יקדם פשרה הוגנת ויחתור לחתימה על הסכם גירושין.
  • סבלנות ואדיבות: הסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק בגירושין הן רגישות מאוד ואין אנו עוסקים בסכסוך עסקי בין זרים. לכן, כדאי לבחור עורך דין גירושין בתל אביב המתנהל ברגישות המתאימה כלפי הלקוח, לצד מתן הפתרונות המשפטיים הטובים ביותר.

בקשה ליישוב סכסוך

בעבר, הליך הגירושין נפתח בהגשת תביעות של בני הזוג זה כנגד זו. כיום, טרם יהיו הצדדים רשאים לעשות כן, הם מחויבים להגיש בקשה ליישוב סכסוך. לאחר שהוגשה הבקשה, בני הזוג יקבלו זימון להגיע לפגישות גישור ביחידת הסיוע של בית המשפט/בית הדין הרבני. תפקידה הוא לנסות ולהביא את הצדדים לסיום סכסוך הגירושין בהסכמה. הגישור מתנהל על ידי עובדת סוציאלית, כאשר לפגישה הראשונה מגיעים בני הזוג ללא ייצוג משפטי ולאחר מכן, רשאים הם לפנות אל עו"ד לענייני גירושין אשר ייצג אותם.

היה והליך הגישור ביחידת הסיוע צלח ובני הזוג חתמו על הסכם גירושין, הרי זה נפלא, אך אם זה לא נשא פרי, תהיה עתה פתוחה הדרך בפני הצדדים להגיש תביעות לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. לעניין זה חשוב לציין, כי לצד אשר הגיש את הבקשה ליישוב סכסוך, ניתנת קדימות והחוק מעניק לו 15 יום לבחור לאיזו ערכאה להגיש את תביעות הגירושין.

ניהול הליך הגירושין בערכאות

כאמור מעלה, כאשר הבקשה ליישוב סכסוך ופגישות הגישור ביחידת הסיוע, לא הובילו לסיום סכסוך הגירושין, נפתחת בפני בני הזוג האפשרות לנהל את הליך הגירושין בערכאות. האם זוהי בהכרח הדרך המתאימה ביותר ? מיטל כסיף, עורך דין גירושין בתל אביב בוחנת כל מקרה לגופו, אולם, הגישה המובילה היא לנסות ולהגיע בכל זאת לגיבוש הסכם גירושין בהסכמה, תחת פנייה לבית המשפט.

הסיבה לכך נובעת בין היתר ממשכו של הליך גירושין המתנהל באופן הזה, אשר יכול להיות ממושך מאוד בשל העומס בו מצויה המערכת המשפטית, העלויות הכרוכות בכך עבור בני הזוג והסלמת משבר הגירושין, תוצאה בלתי נמנעת בעת ניהול מאבק משפטי.

האלטרנטיבה העומדת בפני בני הזוג היא לפנות לעורך דין מגשר המתמחה בניהול גישור גירושין, אשר ינסה למצוא פתרונות פשרה מתאימים לכל סוגיות הגירושין ולהביא את הצדדים לחתימה על הסכם גירושין.

עורך דין גירושין בתל אביב – עורכי דין לגישור גירושין

התמודדות עם הליך הגירושין באמצעות גישור, יכולה לחסוך לבני הזוג בעלויות כספיות ולמנוע החרפת המשבר ביניהם בעקבות הפרידה. סיום קשר הנישואין בצורה מכבדת, עם מינימום משקעים הוא רצונם של כל זוג בהליך גירושין וכאשר לבני הזוג יש ילדים משותפים, עליהם לשאוף למצב זה כמטרה ראשונה. זאת משום שלצד סיומו של הקשר הזוגי, הקשר ההורי ממשיך ועל בני הזוג יהיה להמשיך ולתפקד כהורים לילדיהם.

חשיבות הקשר התקין בין הצדדים חשובה עוד יותר במקרים בהם הצדדים מעוניינים לעשות משמורת משותפת, הסדר המחייב אותם לתקשר באופן תדיר, חיובי ויעיל זה עם זו על מנת שההסדר המשמורת יהיה ישים ולטובת הילדים.

אל מי פונים על מנת לקבל גישור גירושין?

אל מיטל כסיף, עורך דין גירושין בתל אביב אשר משמשת גם כמגשרת ומתמחה בסכסוכים בתחום דיני המשפחה בכלל והליכי גירושין בפרט. המגשרת תקשיב היטב לטענות הצדדים בכל סוגיה העומדת על הפרק, תמקד את אי ההסכמות ביניהם ובהתאם לנסיבות המקרה, תציג פתרונות מתאימים לפשרה אשר יובילו לחתימת הסכם גירושין.

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן