עורך דין דמי מזונות

עורך דין דמי מזונות – כיצד נקבע גובה המזונות?

גובה דמי מזונות של ילדים אשר משולמים על ידי האב, נקבעים על ידי בית משפט, על סמך התחשבות בנתונים דוגמת הנתונים הבאים: הצרכים ההכרחיים של הילד. צרכי הילד מעבר לצרכים ההכרחיים, גובה המשכורת של האב, גילו של הילד, גובה המשכורת של האם, מצבו הבריאותי של הילד ועוד נתונים אשר בכוחם להוכיח את מצבם הכלכלי של ההורים ואת היכולת שלהם לתרום לכלכלת הילדים. בית המשפט בוחן כל מקרה לגופו ובמידה ומדובר בילד שהיה רגיל לחיות ברמת חיים גבוהה והמשכורות של הוריו הן גבוהות, גם גובה דמי מזונות יהיה בהתאם.

הליך גירושין הוא הליך לא קל וברוב המקרים, גם כאשר גירושין יעברו ב”שלום יחסי”, עדיין יהיו אי מחלוקות בין בני הזוג שיהיה צורך לפתור. אחת מהמחלוקות העיקריות המתעוררות בדרך כלל בהליך גירושין עוסקת בנושא של תשלום מזונות. מזונות הינו סוג של תשלום הניתן על ידי אחד מבני הזוג, לאחר גירושין או פרידה מבן הזוג השני. במסגרת תשלום מזונות מחויב אחד מבני הזוג (ברוב המקרים מדובר בבעל) בהשתתפות מזונות ילדים של בני הזוג. במקרים מסוימים, יחויב הבעל בתשלום מזונות גם כאשר לבני הזוג אין ילדים. מזונות ישולמו בעקבות שלושה מצבים עיקריים: גירושין, פרידה ובמקרה של הורות מחוץ למסגרת נישואין.

דמי מזונות – מי משלם?

גם אם יש אי הסכמות בין בני הזוג בכל מה שקשור לנושא של גובה דמי מזונות, על הצדדים להגיע בסופו של דבר בדרך כלשהי להסכמה, על פיה ישולמו מזונות קבועים, צמודים למדד המחירים לצרכן, עד שהילדים מגיעים לגיל 18 ולעיתים גם לאחר מכן. בהעדר הסכמה בין בני הזוג לגבי גובה דמי מזונות, גובה התשלום בו האב יחויב יהיה בהתאם להוראות הדין האישי אשר יחול עליו. כאשר מדובר בילדים עד גיל 6, קיימת חבות תשלום מזונות מוחלטת על האב לילדים על פי דין. חבות זאת לא לוקחת בחשבון את מצבו הכלכלי של האב. כאשר מדובר בילדים בגילאי 6 עד 15, האם גם היא תידרש להשתתף במזונות.

אנחנו במיטל כסיף משרד עורכי דין, מציעים לכם את הכתובת המקצועית והנכונה ביותר עבורכם. כתובת מנוסה ומיומנת, שתשמח ללוות אתכם בתהליך ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי שלו אתם זקוקים. רוצים לשמוע עוד בנושא עורך דין דמי מזונות?

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest

מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח’ ז’בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח’ הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן