עורך דין דמי מזונות

גירושין הוא הליך לא קל וברוב המקרים, גם כאשר גירושין יעברו ב”שלום יחסי”, עדיין יהיו אי מחלוקות בין בני הזוג שיהיה צורך לפתור. אחת מהמחלוקות העיקריות המתעוררות בדרך כלל בהליך גירושין עוסקת בנושא של תשלום מזונות. מזונות הינו סוג של תשלום הניתן על ידי אחד מבני הזוג, לאחר גירושין או פרידה מבן הזוג השני. במסגרת תשלום מזונות מחויב אחד מבני הזוג (ברוב המקרים מדובר בבעל) בהשתתפות בכלכלת הילדים המשותפים של בני הזוג. במקרים מסוימים, יחויב הבעל בתשלום מזונות גם כאשר לבני הזוג אין ילדים. מזונות ישולמו בעקבות שלושה מצבים עיקריים: גירושין, פרידה ובמקרה של הורות מחוץ למסגרת נישואין.

דמי מזונות – מי משלם?

גם אם יש אי הסכמות בין בני הזוג בכל מה שקשור לנושא של גובה דמי מזונות, על הצדדים להגיע בסופו של דבר בדרך כלשהי להסכמה, על פיה ישולמו מזונות קבועים, צמודים למדד המחירים לצרכן, עד שהילדים מגיעים לגיל 18 ולעיתים גם לאחר מכן. בהעדר הסכמה בין בני הזוג לגבי גובה דמי מזונות, גובה התשלום בו האב יחויב יהיה בהתאם להוראות הדין האישי אשר יחול עליו. כאשר מדובר בילדים עד גיל 6, קיימת חבות תשלום מזונות מוחלטת על האב לילדים על פי דין. חבות זאת לא לוקחת בחשבון את מצבו הכלכלי של האב. כאשר מדובר בילדים בגילאי 6 עד 15, האם גם היא תידרש להשתתף במזונות .

עורך דין דמי מזונות – כיצד נקבע גובה המזונות?

גובה דמי מזונות של ילדים אשר משולמים על ידי האב, נקבעים על ידי בית משפט, על סמך התחשבות בנתונים דוגמת הנתונים הבאים: הצרכים ההכרחיים של הילד. צרכי הילד מעבר לצרכים ההכרחיים, גובה המשכורת של האב, גילו של הילד, גובה המשכורת של האם, מצבו הבריאותי של הילד ועוד נתונים אשר בכוחם להוכיח את מצבם הכלכלי של ההורים ואת היכולת שלהם לתרום לכלכלת הילדים. בית המשפט בוחן כל מקרה לגופו ובמידה ומדובר בילד שהיה רגיל לחיות ברמת חיים גבוהה והמשכורות של הוריו הן גבוהות, גם גובה דמי מזונות יהיה בהתאם.

מומלץ להתייעץ עם עו”ד מזונות בכל מחלוקת העולה וכדי להקל על התהליך. למידע נוסף צרו קשר עוד היום עם עו”ד מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest
דילוג לתוכן