עורך דין הסכם ממון תל אביב

למה צריך עורך דין הסכם ממון תל אביב?

הסכם ממון נועד להסדיר מבעוד מועד את הפן הכלכלי של מערכת היחסים הזוגית במקרה של הליך גירושין. מטרתו היא למנוע מחלוקת בין הצדדים בסוגיה זו היה ובעתיד, תעלה מערכת היחסים על שרטון.

ליצירת קשר לחצו כאן

הסכם ממון – מדוע חשוב לחתום עליו?

ניתן להצביע על שתי סיבות עיקריות מדוע חשוב לחתום על הסכם ממון. האחת היא על מנת להימנע ממאבק משפטי בסוגיית הרכוש בעת גירושין. בשל השלכותיו של נושא זה על אורח חייהם של בני הזוג, כאשר מגיע משבר במערכת היחסים והצדדים מחליטים להיפרד, כל צד נאבק לשמור על האינטרס הכלכלי שלו וחיש מהר מתפתח מאבק מתיש ויקר. חתימה על הסכם ממון מונעת תרחיש זה משאופן חלוקת הרכוש כבר נקבע מראש בתחילת יחסיהם של בני הזוג. הסיבה השנייה לחשיבותו של הסכם ממון היא בטחון כלכלי. לא אחת, כאשר בני זוג חיים יחד, עולה חשש מצד מי מהם מה יעלה בגורלם הכלכלי במקרה של פרידה. חתימה על הסכם ממון מעניקה וודאות וביטחון במישור זה ולדבר יש כמובן גם השפעה חיובית על הזוגיות עצמה.

ידועים בציבור – חתימה על הסכם ממון

נהוג לחשוב כי הסכם ממון ידועים בציבור רלוונטי רק לזוגות נשואים או כאלו העומדים בפני חתונה. ובכן, זוהי טעות נפוצה ולחתימה על הסכם זה יש חשיבות רבה מאוד גם עבור ידועים בציבור. נזכיר כי ידועים בציבור הם בני זוג המקיימים מערכת יחסים זוגית אך אינם נשואים, אם מבחירה אישית ואם בשל מניעה הלכתית. היות שחוק יחסי ממון אינו חל על זוגות אלו, יש עמימות משפטית באשר לשאלה מהו רכוש משותף וכיצד יש לחלק את הרכוש בין הצדדים בעת פרידתם. חתימה על הסכם ממון אצל עורך דין הסכם ממון תל אביב, מאפשרת לידועים בציבור להגן על זכותם הקניינית ברכוש, אם כאשר הוא נרכש טרם התחילה מערכת היחסים ואם לאחריה.

הסכם ממון על דירה

עורך דין הסכם ממון תל אביב מתייחס במסגרת הסכם ממון הן לרכוש של בני הזוג ערב מועד עריכת ההסכם והן לרכוש שעתידים הם לצבור לאורך השנים. אולם, חשוב לומר כי אחד מיתרונותיו הבולטים של הסכם ממון הוא הגנה על דירה שנרכשה על ידי מי מהצדדים טרם הנישואין. במה דברים אמורים? ככלל, רק נכסים שנקנו לאחר הנישואין, אמורים להיחשב כרכוש משותף אשר נכלל במסגרת חלוקת רכוש בגירושין בין בני הזוג. אולם, כאשר הצד השני יכול להוכיח כוונת שיתוף בנכס, יהפוך זה לרכוש משותף אשר יוכל הוא לדרוש בו זכויות. כאשר בני הזוג עורכים הסכם ממון הם יכולים לקבוע במפורש כי בעת פרידה, תישאר הדירה בבעלותו הבלעדית של הצד שרכש אותה, למשל.

אישור הסכם ממון

בשל משמעותו והשלכותיו של עורך דין הסכם ממון תל אביב, על בני הזוג החתומים עליו, נקבע בחוק כי הסכם זה, על מנת שיהיה בר תוקף משפטי, צריך להיחתם בפני נוטריון או לקבל את אישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. זאת בשונה מהסכמים חוזיים רגילים, אשר די בחתימת הצדדים עליהם כדי שיהיו מחייבים מבחינה משפטית. במקרה שבו מדובר בידועים בציבור, או בבני זוג טרם נישואיהם, יכולים הצדדים לפנות לנוטריון. אולם, כאשר מדובר על הסכם ממון לאחר נישואין, אזי צריכים בני הזוג להגיש את ההסכם, באמצעות עורך דין, לאחת מן הערכאות המשפטיות כאמור, אשר יאשר את ההסכם ויעניק לו תוקף מחייב.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן