עורך דין לענייני גירושין

עורך דין לענייני גירושין – האם כדאי לקחת עורך דין משותף ?

אחת השאלות שעולות עם ההחלטה על גירושין היא האם בני הזוג יכולים לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני גירושין משותף, או שמא כל אחד מהם חייב עורך דין מטעמו. התשובה לשאלה זו פשוטה למדי. כאשר בני הזוג מסכימים על כל או מרביתם המכריע של ענייני הגירושין, הם יכולים לחסוך את עלות שכר הטרחה הכפולה ולפנות לעורך דין משותף. עורך הדין יעגן את ההסכמות בהסכם גירושין, זה יובא לאישורו של בית המשפט ובזאת יבוא לסיומו הליך הגירושין.

ברם, אם ישנן מחלוקות מהותיות בין הצדדים באשר לסוגיות הגירושין, על כל אחד מהם לשכור את שירותיו של עו"ד מטעמו. עורכי דין לעניני גירושין המייצגים את הצדדים יפעלו בשיתוף פעולה לצורך גיבוש הסכם גירושין ואם הדבר אינו מתאפשר, ייצגו עורכי הדין את הצדדים בבית המשפט

להליך הגירושין השלכות משמעותיות מאוד על חיי בני הזוג ולכן לא ניתן להכביר בחשיבותו של הייצוג המשפטי. על כל אחד מן הצדדים לפנות אל עורך דין לענייני גירושין, אשר ייצגו מתחילת הדרך ועד לסיומו של ההליך.

ליצירת קשר לחצו כאן

.

סוגיות הגירושין

עורכי דין לענייני גירושים מטפלים בכל הסוגיות המשפטיות אשר עולות אגב ההליך. מדובר בדרך כלל בארבע סוגיות מרכזיות:

  1. סידור הגט: התרת קשר הנישואין מצריכה קבלת גט מבית הדין הרבני. בעת רצון הדדי להתגרש, מדובר בהליך פשוט, אולם במקרה של סרבנות גט, ההליך יכול להתארך מאוד בשל הכלל ההלכתי כי גט חייב להינתן בהסכמת שני הצדדים.
  2. חלוקת הרכוש: יש לחלק בין בני הזוג את הרכוש המשותף אשר נקנה לאחר נישואיהם, כאשר הרכוש האישי חוזר לבעליו, אלא אם הוכחה כוונת שיתוף. לעיתים כוללת סוגיה זו גם פירוק שיתוף במקרקעין.
  3. משמורת ילדים: עורך דין לענייני גירושין מטפל גם בנושא משמורת ילדים, הסוגיה הרגישה ביותר בהליך הגירושין. בקרב מרבית הזוגות המתגרשים, תקבל האם משמורת מלאה על הילדים, אך ניתן גם לבחור במשמורת משותפת.
  4. מזונות: מונח זה מתייחס למזונות אישה, אותם תוכל לדרוש האישה עד למתן גט. כמו כן מדובר על מזונות ילדים, בהם מחויב האב באופן מלא כאשר מדובר על משמורת מלאה לאם ובעת משמורת משותפת, חולקים הצדדים את נטל המזונות.

גירושין בהסכמה

תפקידו של עורך דין לענייני גירושין הוא לשמור באופן האופטימאלי על זכויות הלקוח/ה והיכן שיש נכונות מצד שני בני הזוג להידברות, ימליץ הוא על גירושין בהסכמה, על פני ניהול ההליך המשפטי בערכאות. כיצד יצליחו הצדדים לנהל משא ומתן ממוקד והוגן על סוגיות הגירושין, עת שיחסיהם עלו על שרטון? באמצעות גישור גירושין.

בני הזוג מגיעים עם עורכי דין לענייני גירושין המייצגים אותם, אל משרדו של המגשר, כאשר זהותו נקבעת על ידי הצדדים. מטבע הדברים, רצוי כי המגשר יהיה עורך דין משפחה אשר בקיא היטב בסוגיות המשפטיות העומדות על הפרק.

במסגרת הליך זה, מקשיב המגשר לטענות הצדדים והעדפותיהם, מחדד את המחלוקות ומציע פתרונות שונים לפשרה, אשר נועדו לגשר על פערי הרצונות. אם הליך הגישור צלח, יעגנו עורכי דין את ההסכמות שגובשו בהסכם גירושין, זה יובא לאישורו של בית המשפט ובזאת יבוא על סיומו הליך הגירושין, תוך זמן קצר ובעלויות מינימאליות עבור הצדדים.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן