עורך דין לענייני משמורת

כאשר יש ילדים בתמונה, הליך גירושין הופך להיות יותר מורכב, מהסיבה הפשוטה שמעבר לחלוקת הרכוש ישנו על הפרק נושא הרבה יותר חשוב – משמורת. עד לפני שנים לא רבות, היה נהוג שההורים יגורו אצל אחד ההורים (ברוב המוחלט של המקרים, אצל האמא), כאשר ההורה השני זכאי להסדרי ראייה מסוימים, הכוללים ביקורים של הילדים במהלך השבוע ובדרך כלל גם כל סוף שבוע שני. כמובן, שההסכמה על הסדרי ראיה יכולה להיות גמישה, במידה וההורים מסתדרים ביניהם והגירושין נעשו בצורה יפה.

משמורת – מה זה אומר?

בגדול, המונח משמורת, מתייחס לנושא האחריות היומיומית הניתנת למבוגר האחראי על ילד מסוים. אחריות זאת קשורה לדאגה לגידולו של הילד, דאגה לבריאותו, למילוי צרכיו האישיים ולחינוכו. כאשר הורים לילדים עוברים הליך גירושין ההחלטה על קבלת משמורת תהיה מושפעת בעיקר מטובת הילד, הן אם ההחלטה נלקחת על ידי הורים העוברים תהליך גירושין תקין והן על ידי בית משפט, במידה ונושא משמורת מגיע לשם. כאמור, כאשר אין הסכמה בין בני הזוג באשר לשאלה מי יהיה ההורה שיקבל משמורת ילדים, יכול אחד מבני הזוג להגיש תביעת משמורת לבית משפט לענייני משפחה.

עורך דין לענייני משמורת משותפת

בשנים האחרונות חלה מגמה שיותר ויותר אבות מבקשים משמורת משותפת על הילדים, במסגרתה שני ההורים נוטלים חלק פעיל ושווה בגידולם של הילדים, כאשר המינימום של הסדרי ראיה כאשר מדובר במשמורת משותפת הוא שאחד ההורים זכאי ל65% והשני 35% ובמקסימום מדובם ב50% זמן לכל הורה. במסגרת של משמורת משותפת שני ההורים יהיו אחראיים על הקפדה והשגחה על פעילויות בסיסיות בחיי הילדים כמו: האכלה, החתלה, בריאות, חינוך וכו.

משמורת – התייעצות עם עורך דין

מכיוון שמדובר בנושא רגיש וחשוב כל כך, במידה ובני זוג הנמצאים בהליכי גירושין לא מצליחים להגיע להסכמה לגבי הנושא של משמורת על הילדים, חשוב להיוועץ עם עורך דין לענייני משמורת, בטרם ניגשים להליך המשפטי בנושא. עורך הדין ייעץ ויסייע לכל אחד מבני הזוג שייקח את שירותיו כיצד לעמוד על זכיותיו, החל מהשלב של קבלת ההחלטה האם לפנות לבית המשפט לענסייני משפחה או אולי בית הדין הרבני לטפל בנושא.

אנחנו במיטל כסיף משרד עורכי דין, מציעים לכם את הכתובת המקצועית והנכונה ביותר עבורכם. כתובת מנוסה ומיומנת, שתשמח ללוות אתכם בתהליך ולהעניק לכם את הסיוע המשפטי שלו אתם זקוקים. רוצים לשמוע עוד על עורך דין לענייני משמורת?

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן