עורך דין לענייני משפחה בראשון לציון

עורך דין לענייני משפחה בראשון לציון – חלוקת הרכוש

במהלך חייהם יחד, צוברים בני זוג נשואים רכוש משותף ובעת גירושין, יש לבצע חלוקת רכוש ביניהם. בשל ההשלכות הכלכליות של סוגיה זו, עלול להיווצר סכסוך עמוק בין הצדדים אשר יכול להאריך ולהכביד על הליך גירושין. מסיבה זו, עורך דין לענייני משפחה בראשון לציון ממליץ לזוגות בתחילת דרכם לערוך הסכם ממון אצל עורך דין משפחה, אשר במסגרתו קובעים הם, כאשר מערכת היחסים ביניהם תקינה ואוהבת, את אופן חלוקת הרכוש היה ויפרדו בעתיד.

בהעדר הסכם ממון, על בני הזוג לגבש הסכמות באשר לסוגיה זו והערכאה המשפטית תכריע בעניין זה. איזה רכוש נכלל בחלוקה? כל הרכוש אשר נקנה לאחר נישואיהם של בני הזוג וכן רכוש אשר נרכש לפני החתונה ובלבד כי הוכחה בו כוונת שיתוף כך שבמרוצת השנים הפך הוא לרכוש משותף.

מרביתנו זקוקים בשלב כזה או אחר בחיינו לשירותיו של עורך דין משפחה בראשון לציון, כאשר לרוב מדובר בייצוג הליך גירושין. הטיפול המשפטי כולל את כל הסוגיות העומדות על הפרק עם פרידת בני הזוג כגון סידור הגט, חלוקת רכוש, משמורת ילדים ודמי המזונות.

לחיוג למשרד להתייעצות עם מיטל לחץ עליי

סידור הגט

סיומו של קשר הנישואין הינו במתן גט על ידי בית הדין הרבני.כאשר שני בני הזוג מעוניינים בגירושין, הליך סידור הגט הוא קצר ופשוט. אולם, אם מדובר בגירושין חד צדדים, כלומר כי אחד מבני הזוג מסרב למתן גט, צפוי הליך ארוך, משעל פי כללי ההלכה, גט חייב להינתן בהסכמת שני הצדדים. משכך, ישנה חשיבות רבה כי שני בני הזוג יהיו מיוצגים על ידי עורך דין לענייני משפחה בראשון לציון אשר יגן על זכויותיהם במישור זה. חשוב לציין, כי סרבנות גט היא תופעה הפוגעת מאוד בזכותו הבסיסית ביותר של האדם, הזכות לחירות ויש לה השלכות רבות על חייו של מסורב/ת הגט.

הבעייתיות הגדולה יותר מתעוררת כאשר האישה היא מסורבת הגט, בשל ההגבלות שמטילה עליה ההלכה, כגון האיסור לקיים קשר זוגי עם גבר אחר, אז תיחשב כנואפת ועלולה היא לאבד את כתובתה. במסגרת ייצוג משפטי מקצועי של עורך דין לענייני משפחה בראשון לציון, יפעל עורך הדין לשמירה מירבית על זכויות האישה ובתוך כך הגשת תביעה למזונות אישה, אשר תשמש תמריץ לבעל לסגת מסירובו למתן הגט.

משמורת הילדים ומזונות

כאשר לבני הזוג יש ילדים, סוגיית המשמורת היא המורכבת והרגישה ביותר עבורכם ולכן, עורך דין לענייני משפחה בראשון לציון מקפיד לנהוג בסבלנות ובהבנה כאשר נושא זה מובא אל השולחן. בשל חזקת הגיל הרך, ילדים עד גיל 6 עוברים באופן אוטומטי לחזקת האם, אלא אם בני הזוג גיבשו הסכמה אחרת, או כאשר האם אינה כשירה להיות המשמורנית. במצב זה, ייקבעו לאב הסדרי ראיה שעל האם להקפיד לקיים על מנת שהאב יוכל לשמור על קשר קרוב ויציב עם ילדיו.

בשנים האחרונות, הולך וגדל מספרם של הזוגות הבוחרים בהסדר משמורת אחר, הוא משמורת משותפת, אז חולקים ההורים את החזקה על הילדים שווה בשווה. בהתאם להסדר המשמורת, יקבע סכום מזונות ילדים, אותו ישלם האב לאם במקרה של משמורת מלאה וכאשר בחרו הצדדים במשמורת משותפת, נושאים הם יחד בנטל המזונות מדין צדקה, בהתאם לרמת הכנסתם.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן