עורך דין משפחה בראשון לציון

לכל הליך גירושין יש את המורכבות שלו, אולם גירושי הייטק טומנים בחובם קושי ייחודי להם הבא לידי ביטוי בעיקר בחלוקת הרכוש. הסיבה לכך היא כי לצד נכסים סטנדרטים כגון חשבון הבנק ודירת המגורים, יש לחלק בין בני הזוג נכסים כדוגמת אופציות ונכסי קריירה, אשר קשה מאוד לחשב את שווים. עורך דין משפחה בראשון לציון מסביר אודות גירושי הייטק.

במרבית הליכי הגירושין, חלוקת הרכוש נסובה על אותם נכסים: דירת המגורים של בני הזוג, חשבונות הבנק, המכוניות, המטלטלין שבבית וכיו"ב. אמנם, לא אחת מתגלעות מחלוקות בין בני הזוג בסוגיה זו אך בדרך כלל אין קושי לחשב את שווים הכספי של הנכסים.

אולם, במסגרת גירושי הייטק, עומדים על הפרק נכסים מסוג אחר, אשר חישוב ערכם הוא מורכב מאוד. על כן, עורך דין משפחה בראשון לציון המייצג את מי מהצדדים, פונה לבעל מקצוע כגון אקטואר לצורך הערכת השווי המדויק וחלוקת הנכס בין הצדדים. מדובר בשני נכסים עיקריים: נכסי קריירה ואופציות.

חלוקת נכסי קריירה עם עורך דין משפחה בראשון לציון

כל מי שמפתח קריירה משגשגת, רוכש במהלך השנים נכסי קריירה ואלו משפיעים במידה רבה מאוד על רמת השכר ופוטנציאל ההשתכרות העתידי. מדובר בין היתר במוניטין, השכלה גבוהה וניסיון מקצועי שנצבר עם שנות הוותק בעבודה. במסגרת חלוקת רכוש בגירושין, נכסי קריירה רלוונטיים ויהיו לבן הזוג זכויות בהם, כאשר אלו נרכשו או התאפשרו בזכות הוויתור שלו על פיתוח קריירה משלו לטובת גידול הילדים.

אז, בעת חלוקת הרכוש, יהיה זכאי בן הזוג לפיצוי אשר מתבסס על פערי השכר בין הצדדים אשר יכול ויגדל עם השנים. מטבע הדברים, קיים קושי לבצע הערכת שווי של נכסי קריירה ומכאן המורכבות אותה הזכרנו בפתח המאמר.  

חלוקת אופציות

אתגר לא פחות מורכב בחלוקת הרכוש בגירושי הייטק הוא אופציות. עובדים רבים בתחום ההייטק בישראל חותמים על הסכם אופציה המקנה להם את הזכות לרכישת מניות של החברה במחיר קבוע. שוויה של האופציה משתנה על פי ערך המניה ולא ניתן לדעת מה יהיה שוויה ביום המימוש.

על כן, כאשר יש לבצע חלוקת אופציות בין בני הזוג במסגרת ההפרדה הרכושית, מציב הדבר קושי רב בקביעת השווי. משכך, אם הנכם עומדים בפני גירושי הייטק, חשוב שתפנו אל עורך דין משפחה בראשון לציון הבקיא במורכבותו של ההליך וישמור על האינטרסים הכלכליים שלכם בצורה הטובה ביותר.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן