עורכת דין גירושין

עורכת דין גירושין – גירושין בהסכמה

הליך הגירושין יכול להתנהל במאבק משפטי בערכאות או בדרך של הידברות וחתימה על הסכם גירושין. אין ספק בכך כי הדרך השנייה היא הטובה מבין השתיים:
פרידה מכבדת: כאשר בני זוג מנהלים מלחמת התשה בבית המשפט, ישנה הסלמה ביחסיהם והפרידה הופכת לקשה וכואבת יותר. מצב זה אינו נעים עבור בני הזוג ולטיב יחסיהם יש השפעה ישירה על רווחת הילדים, עורכת דין גירושין מנסה כמה שפחות להגיע למצב זה.

וודאות משפטית: חתימה על הסכם גירושין מותירה את שיקול הדעת בסוגיות השונות לבני הזוג ומעניקה להם וודאות משפטית. זאת לעומת ניהול ההליך בבית המשפט, אז אף אחד מבני הזוג לא יודע מה תהיה הכרעתו.
חסכון בעלויות: פנייה לגישור ובחירה בגירושין בהסכמה, חוסכת לבני הזוג בעלויות באופן משמעותי בהשוואה לניהול ההליך בערכאות. לכן עורכת דין גירושין ממליצה לנסות אפשרות זו בטרם פונים לפתיחה במאבק משפטי ארוך ויקר.

בשונה מהדעה הרווחת, הליך גירושין אינו חייב להיות מלחמה וניתן להתגרש בהסכמה ובצורה מכובדת תוך זמן קצר. הדרך לעשות זאת היא באמצעות פנייה אל עורכת דין גירושין שהנה גם מגשרת, אשר תקדם את גיבושו של הסכם גירושין.

עורכת דין לענייני גירושין

מעוניינים בגירושין בהסכמה? פנו אל עורכת דין גירושין אשר רכשה גם הסמכה כמגשרת. פירוש הדבר הוא כי לצד עבודתה כעורכת דין, מנהלת היא גם הליכי גישור גירושין בין בני זוג. מטרתו של הליך הגישור היא להביא את בני הזוג להידברות פתוחה וכנה אודות הסוגיות המשפטיות.

לאחר שעמדה המגשרת על המחלוקות בין הצדדים באשר לכל נושא ונושא, תסייע להם בגיבוש הסכמות הוגנות. אלו יעוגנו בהסכם גירושין, אשר יובא לאישורו של בית המשפט, יקבל תוקף של פסק דין ובזאת בא לסיומו ההליך המשפטי.

ומה קורה כאשר עורכת דין לענייני גירושין אשר עובדת גם כמגשרת, מייצגת את לקוחותיה שלה בהליך גירושין? את כישורי המשא ומתן מביאה עמה עורכת הדין גם לתיקים אלו, כאשר היא מקפידה לשמור על האינטרסים של הלקוח כפי שהביע בפניה, לצד קידום פשרה הוגנת וחתימה על הסכם גירושין, אשר יטיב עם הלקוח ויחסוך לו עלויות רבות.

הסכם גירושין – מה הוא כולל?

לאחר שהבנו את היתרונות הרבים שבחתימה על הסכם גירושין, חשוב שנבין מה למעשה הסכם זה כולל. ובכן, עורכת דין גירושין תכלול בהסכם כל סוגיה משפטית הרלוונטית עבור בני הזוג, בהתאם לנסיבות. כך למשל, כאשר בני הזוג צברו רכוש משותף, הסכם הגירושין יכלול את סוגיית חלוקת רכוש בגירושין.

בסעיפים הללו יופיע פירוט מלא של הרכוש ואופן חלוקתו בין הצדדים. כמובן כי אם בני הזוג ערכו הסכם ממון בעבר, הרי שחלוקת הרכוש תתבצע על פיו. ישנם ילדים משותפים? נושא משמורת הילדים יהיה חלק מרכזי בהסכם, כמו גם דמי מזונות.

היה ומוסכם על משמורת מלאה, יירשמו בהסכם באופן מפורש מהם הסדרי ראיה להורה הלא משמורן. היה והצדדים בחרו במשמורת משותפת, תירשם חלוקת הזמנים, תוך דגש על חלוקת חופשות וחגים. דמי המזונות גם הם נכללים במסגרת הסכם גירושין ובסעיפם העוסקים בהם יירשם גובה התשלום החודשי, מועד ואופן העברתו, כמו גם אפשרות להפחתה או הגדלה של דמי המזונות אם הצדדים יבחרו לכלול אפשרות זו בהסכם.

יודגש בעת עריכת הסכם גירושין, תקפיד עורכת דין לענייני גירושין על ניסוח הסכם מקיף, מפורט וברור מאוד, על מנת לצמצם מקום למחלוקת פרשנית בין הצדדים בעתיד.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן