עורכת דין לדיני משפחה

תחום דיני המשפחה כולל מספר רב של סכסוכים וסוגיות משפטיות, בראשם הליכי גירושין וצוואות וירושות. כמו כן, עורכת דין לדיני משפחה המשמשת גם כמגשרת, מטפלת בסכסוכי משפחה שונים המובאים לפתחה ומצליחה להביא לסיומו של הסכסוך באופן האופטימלי ביותר.

עורכת דין לדיני משפחה – ייצוג בהליכי גירושין

אחד הנושאים המרכזיים בהם מטפלים עורכי דין העוסקים בדיני משפחה הוא כמובן הליך הגירושין. כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, להחלטה זו יש השלכות מרחיקות לכת על חייהם. זאת בשל הסוגיות המורכבות העומדות על הפרק: חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים, דמי מזונות. כמו כן, כאשר הרצון להתגרש איננו הדדי, יכול ויש להתמודד עם סרבנות גט, מצד הבעל או האישה.

עורך דין משפחה מייצגת את הלקוח/ה בהליך הגירושין מתחילתו ועד לסיומו, החל משלב הבקשה ליישוב סכסוך ופגישות הגישור ביחידת הסיוע וכלה בניהול ההליך בערכאות. המדריך לניהול תיק גירושין נבנית בהתאם לנסיבות המקרה ולהעדפות הלקוח/ה, כאשר השאיפה הנה לנהל את ההליך בדרך של פשרה, אשר תחסוך לצדדים את עוגמת הנפש שבניהול גירושין בערכאות, כמו גם זמן ועלויות.

צוואות וירושות

עריכת צוואה וירושה היא אחת הפעולות החשובות ביותר שאנו יכולים לעשות בכדי לדאוג לעתיד יקירנו. הצוואה מאפשרת לכל אדם לקבוע אל מי יועבר רכושו לאחר פטירתו, כאשר באפשרותו למנות יורש אחד או מספר יורשים ולקבוע את חלקו של כל אחד מהם בעזבון. על מנת שהצוואה תשקף את רצונו האמיתי של המצווה וכדי שתהיה בעלת נפקות משפטית, יש לפנות אל עורכת דין לדיני משפחה, אשר תנסח את הצוואה. כמו כן, לכשיגיע הרגע, תטפל היא בקבלת צו קיום צוואה, הנדרש לשם חלוקת העזבון.

את הצו מקבלים מהרשם לענייני ירושה, או מבית הדין הרבני, לאחר הגשת בקשה מסודרת. מה קורה כאשר אדם נפטר ללא צוואה? אז יחולק רכושו על פי סדר הירושה שבחוק. גם אז יש לשכור את שירותיה של עורכת דין לדיני משפחה, אשר תדאג להוצאת צו ירושה. בדומה לצו קיום צוואה, גם כאן יש להגיש בקשה בכתב לצורך קבלת צו ירושה ולצורך טיפול יעיל, מומלץ לפנות אל עורכת דין המתמחה בתחום זה.

הליכי גישור 

ישנם עורכי דין המשמשים גם כמגשרים ואלו עברו הכשרה מקצועית מתאימה ומקיפה לטיפול בסכסוכים שונים באמצעות הגישור. עורכת דין לדיני משפחה המשמשת גם כמגשרת מתמחה בניהול סכסוכי משפחה שונים ובראשם הליך גירושין וסכסוכי ירושה. במסגרת עבודתה, היא מייצרת דיאלוג פתוח וכנה בין הצדדים לסכסוך, במטרה להבין היכן שרויה המחלוקת ביניהם ולהביאם לאט לאט לעמק השווה. להליך הגישור יש יתרונות רבים ובראשם, היכולת להגיע לפתרונות יצירתיים אשר מתאימים לשני הצדדים.

לא אחת, הפתרון לסכסוך אשר מציעה עורך דין, הוא פתרון אשר הערכאות המשפטיות אינן רשאיות להציעו משום היותן כבולות לסדרי דין מסוימים. כמו כן, חשוב לזכור כי הליך הגישור יכול להביא לסיומו של הסכסוך תוך זמן קצר ובמינימום עלויות עבור הצדדים. עורכי דין שהנם גם מגשרים בהכשרתם, מביאים את גישת הפשרה וההידברות גם בעת ייצוג לקוחותיהם שלהם, כאשר הם חותרים להגעה לפתרון המשפטי הטוב ביותר מתוך מקום של הסכמה ואינם ממהרים לעודד את הלקוח לניהול מאבק בערכאות אם אין בכך צורך.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

אהבת את המאמר? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
מתלבטים האם אתם זקוקים לעו"ד?
השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ

רח' ז'בוטינסקי 16 ראשון לציון | רח' הארבעה 21, תל אביב (בית פלטינום – קומה 5) | 077-9976279 | meitalca.law@gmail.com

כל הזכויות שמורות לעו״ד מיטל כסיף

דילוג לתוכן