גישור בגירושין

גישור בגירושין – אלטרנטיבה ראויה להליך משפטי

גירושין הוא הליך מורכב וכואב, העוסק בפירוק התא המשפחתי ובהסדרת נושאים רגישים: חלוקת רכוש אשר נצבר במהלך החיים המשותפים, קביעת דמי מזונות קטינים, הגדרת משמורת ילדים, קביעת הסדרי ראיה להורה הלא משמורן ועוד…. 

בחירה במסלול גישור במקרה של גירושין, מציגה אלטרנטיבה ראויה להליך אשר מטבע הדברים אינו קל. בעוד בתביעה משפטית, הצדדים נאבקים זה בזה לצורך השגת יתרונות משפטיים האחד על פני השני, גישור הינו תהליך מקצועי לפתרון מחלוקות בהסכמה.

גישור בגירושין מתנהל בצורה יעילה, מכבדת ותקשורתית ומכוון את בני הזוג להמיר את אווירת המאבק ואיתור הפגמים ההדדי במשימה משותפת לגיבוש הסכמות מקובלות.

המגשר הניטראלי אינו מייצג את אחד הצדדים אלא מוביל אותם להסדיר בניהם את הסכסוך באמצעות יצירת דיאלוג. השיח הפתוח שנוצר, בעידוד המגשר, חושף את האינטרסים המשותפים של בני הזוג וממנו מתפתח משא ומתן המתגבש לכדי הסכם מחייב.

משרדנו מספק שירותי גישור לזוגות המצויים בתהליך גירושין. הליכי הגישור מתבצעים על ידי עו”ד מיטל כסיף, עורכת דין לענייני גירושין, המשלבת בין מיומנויות גישור: הקשבה, הכלה, בניית אמון ועוד, לבין ידע משפטי וניסיון מקצועי נדרש.

יתרונות רבים להליך הגישור

עם השנים, המודעות לגישור בהליך הגירושין הולכת וגדלה והתהליך הופך נפוץ יותר ויותר. אחוזי ההצלחה בתהליך גישור בגירושין גבוהים מאד, וברוב המקרים, ההסכם המתגבש הינו הפתרון הטוב והיצירתי ביותר עבור שני בני הזוג, כאשר קיים רצון משותף ראשוני לסיים המחלוקת בדרך זו. 

יתרונות הגישור בהליך הגירושין רבים:

•    הגישור מתקיים באווירה תומכת המקלה על כאב הילדים בפרידה ובפירוק התא המשפחתי, ממזערת את הפגיעה ותורמת לניהול יחסי             הורות תקינים לאחר הגירושין.

•    תהליך הגישור מעודד חשיבה יצירתית ופורה, ובסופו של דבר מסייע לקבלת החלטות כלכליות ורגשיות טובות יותר עבור שני הצדדים.

•    הגישור חוסך זמן – הגישור הינו תהליך מובנה ונטול בירוקרטיות שמטרתו להגיע לפתרון מיטבי בפרק זמן קצר.

•    הגישור ממזער הוצאות – עלות המגשר נחלקת בין הצדדים ונמנעות אגרות ועלויות נוספות לבית המשפט.

•    הגישור מתנהל בדיסקרטיות – במהלך הגישור מתקיימות פגישות משותפות לצד פגישות פרטניות, וכל צד רשאי לבקש מהמגשר לא לחשוף פרטים מסוימים לצד השני. 

•    ההסכמות המתקבלות בתהליך הגישור מקבלות תוקף של חוזה מחייב בבית הדין הרבני.

אם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך גירושין,  משרדנו מציע לכם גישור מקצועי באווירה תומכת, על מנת לסיים את המחלוקת בינכם בצורה הטובה והנעימה ביותר.
צרו עמנו קשר לפגישת היכרות לא מחייבת. נשמח להיות שם בשבילכם בשעתכם הקשה.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

סגירת תפריט
דילוג לתוכן