גישור בגירושין – אלטרנטיבה ראויה להליך משפטי

הליך גירושין זה דבר מורכב וכואב, העוסק בפירוק התא המשפחתי ובהסדרת נושאים רגישים: חלוקת רכוש אשר נצבר במהלך החיים המשותפים, קביעת דמי מזונות קטינים, הגדרת משמורת ילדים, קביעת הסדרי ראיה להורה הלא משמורן ועוד…. 

בחירה במסלול גישור במקרה של גירושין, מציגה אלטרנטיבה ראויה להליך אשר מטבע הדברים אינו קל. בעוד בתביעה משפטית, הצדדים נאבקים זה בזה לצורך השגת יתרונות משפטיים האחד על פני השני, גישור הינו תהליך מקצועי לפתרון מחלוקות בהסכמה.

גישור בגירושין מתנהל בצורה יעילה, מכבדת ותקשורתית ומכוון את בני הזוג להמיר את אווירת המאבק ואיתור הפגמים ההדדי במשימה משותפת לגיבוש הסכמות מקובלות.

המגשר הניטראלי אינו מייצג את אחד הצדדים אלא מוביל אותם להסדיר בניהם את הסכסוך באמצעות יצירת דיאלוג. השיח הפתוח שנוצר, בעידוד המגשר, חושף את האינטרסים המשותפים של בני הזוג וממנו מתפתח משא ומתן המתגבש לכדי הסכם מחייב.

משרדנו מספק שירותי גישור לזוגות המצויים בתהליך גירושין. הליכי הגישור מתבצעים על ידי עורך דין מיטל כסיף, עורכת דין לענייני גירושין, המשלבת בין מיומנויות גישור: הקשבה, הכלה, בניית אמון ועוד, לבין ידע משפטי וניסיון מקצועי נדרש.

יתרונות רבים להליך הגישור

עם השנים, המודעות לגישור בנושא הליך גירושין הולכת וגדלה והתהליך הופך נפוץ יותר ויותר. אחוזי ההצלחה בתהליך גישור בגירושין גבוהים מאד, וברוב המקרים, ההסכם המתגבש הינו הפתרון הטוב והיצירתי ביותר עבור שני בני הזוג, כאשר קיים רצון משותף ראשוני לסיים המחלוקת בדרך זו.

במה עוסק גישור בהליך גירושין?

לא מעט זוגות בטוחים כי הליך גישור בגירושין, הוא הליך שרלוונטי לצורך גישור על הפערים בין בני הזוג, לצורך חזרה לחיים משותפים יחדיו. אולם, לא בכך מדובר. תהליך גישור הוא התהליך אשר נכון ואחראי ביותר העומד על הפרק, כאשר זוג מעוניין להתגרש.

חשוב לזכור שהליך גירושין יכול להיות רצוף במאבקים לא נעימים, כאשר בני הזוג לא מגיעים להסכמות משותפות. תהליך גירושין לא סימפטי בלשון המעטה, יכול ועלול לגרום לבני הזוג לחוש תסכול רב במהלך התהליך כולו וכן, להשקיע כסף רב על עורכי דין אשר ייצגו כל אחד מהם, בדיונים השונים שיש צורך להסדירם בבית המשפט. 

מלבד זאת, כאשר ישנם ילדים המעורבים בסיפור, אין ספק שבני זוג אשר בוחרים להגיע להסכמות באמצעות הליך גישור, תורמים לרווחתם.

גישור גירושין הוא תהליך אשר מטרתו היא ליצור תקשורת חיובית בין בני הזוג, על מנת לקבל החלטות הרלוונטיות להליך הגירושין, העומדות על הפרק. במהלך תהליך הגישור ידון המגשר יחד עם כל בני הזוג אודות עמדתו בכל סוגיה הנוגעת להליך כגון: משמורת ילדים, הסדרי ראייה, מזונות ילדים, חלוקת רכוש בגירושין ועוד, כאשר המגמה היא להביא כל אחד מבני הזוג לקראת השני ולהגיע להכרעה והסכמה המשותפת על שניהם.

ככל שהמגשר מקצועי ומנוסה יותר, כך יש סיכוי טוב יותר שהליך הגירושין יסתיים בצורה טובה, לאחר שבני הזוג יגיעו להסכמות שיוצגו בפני בית המשפט או בית הדין הרבני.

6 יתרונות גישור בגירושין

 1. הליך של גישור בגירושין מתקיים באווירה תומכת המקלה על כאב הילדים בפרידה ובפירוק התא המשפחתי, ממזערת את הפגיעה ותורמת לניהול יחסי הורות תקינים לאחר הגירושין.
 2. תהליך הגישור בגירושין מעודד חשיבה יצירתית ופורה, ובסופו של דבר מסייע לקבלת החלטות כלכליות ורגשיות טובות יותר עבור שני הצדדים.
 3. הגישור חוסך זמן – הגישור הינו תהליך מובנה ונטול בירוקרטיות שמטרתו להגיע לפתרון מיטבי בפרק זמן קצר.
 4. גישור בגירושין ממזער הוצאות – עלות המגשר נחלקת בין הצדדים ונמנעות אגרות ועלויות נוספות לבית המשפט.
 5. הגישור מתנהל בדיסקרטיות – במהלך הגישור מתקיימות פגישות משותפות לצד פגישות פרטניות, וכל צד רשאי לבקש מהמגשר לא לחשוף פרטים מסוימים לצד השני. 
 6. ההסכמות המתקבלות בתהליך הגישור מקבלות תוקף של חוזה מחייב בבית הדין הרבני.

  אם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך גירושין,  משרדנו מציע לכם פתרון גישור מקצועי באווירה תומכת, על מנת לסיים את המחלוקת בינכם בצורה הטובה והנעימה ביותר. 
  צרו עמנו קשר לפגישת היכרות לא מחייבת. נשמח להיות שם בשבילכם בשעתכם הקשה.

  התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

  עורכת דין מיטל כסיף