פירוק שיתוף

זוג הנמצא בהליך גירושין, יצטרך לקחת החלטה מה יעלה בגורל הדירה המשותפת של בני הזוג (במידה ויש להם כזאת). האם אותה דירה בה גרו בני הזוג תימכר והכסף יתחלק ביניהם או שאחד מבני הזוג יישאר לגור בה. פירוק שיתוף, מתייחס להחלטה למכור את הדירה המשותפת ובעצם כך להפוך את בני הזוג לשותפים מבחינת חוק המקרקעין. פירוק שיתוף של דירת הזוג או המשפחה יכול להפוך במקרים רבות להליך טעון, זאת מכיוון שהליך פירוק שיתוף יכול לגרור אי הסכמות רבות בין בני הזוג, בעיקר אם לבני הזוג יש גם ילדים משותפים ויש לחשוב על האינטרסים שלהם. ובכלל, הדירה המשותפת תהיה ברוב המקרים, הנכס בעל הערך הרב ביותר שברשות בני הזוג, מה שיהפוך את המחלוקות בנוגע אליו למורכבות יותר.

פירוק שיתוף – מורכבות ההליך

הליך של פירוק שיתוף של דירה משפחתית מהווה התנגשות בין שני עקרונות משפטיים שונים. בן הזוג אשר מעוניין בהליך של פירוק שיתוף מתבסס בבקשתו על דיני מקרקעין, על פיהם שותף במקרקעין יכול לבקש פירוק שיתוף בנכס בכל עת בה יבחר. מצד שני, במידה ומדובר בדירה היחידה שיש ברשות בני הזוג, מה יהיה לגבי הילדים שלהם, הרי אי אפשר להשאיר אותם ללא קורת גג. מה שקורה הוא שמבחינת חוק המקרקעין מדובר בזכות של בן הזוג לדרוש פירוק שיתוף שאין עליה עוררין, אבל מצד שני, מכיוון שיש כאן גם עירוב של דיני משפחה, בית המשפט ייקח בחשבון בהחלטה על פירוק שיתוף, גם את הזכויות של הילדים וינסה למצוא פתרון שישלב גם את זכויות הזוג וגם את טובת הילדים.

פירוק שיתוף – החלטת בית המשפט

כאמור, הליך של פירוק שיתוף של בית מגורי המשפחה בעקבות גירושי ההורים, הוא הליך מורכב אשר יכול להקשות ולהעיב על הליך הגירושין. החלטת בית המשפט תנסה בדרך כלל להתחשב בכל הגורמים, ביניהם זכות בן הזוג על פי דיני מקרקעין לבקש ולקבל פירוק שיתוף ולצד זה טובת הילדים הקטינים של בני הזוג ודאגה לזכויות שלהם ולכך שיהיה להם מדור.

התקשרו עוד היום לתיאום ופגישת ייעוץ בנושא עורך דין משפחה – 077-9976279

עורכת דין מיטל כסיף

סגירת תפריט
דילוג לתוכן