עורך דין משפחה בתל אביב

הסכמי גירושין

זה עתה התחתנתם, ובשעה טובה הקמתם משפחה והבאתם ילדים לעולם. האם בשלב הזה בחייכם, המחשבה על הסכמי גירושין נשמעת לכם הגיונית? אין ספק שלא מעט מהזוגות הטריים קצת חוששים כשהם חושבים על הסכמי גירושין.

כמה עולה עורך דין גירושין

משמורת ילדים

כאשר בני זוג מתגרשים, אין ספק שהנושא הרגיש ביותר הוא החלוקה של משמורת ילדים בין בני הזוג. גם אם מתגלעים ויכוחים אחרים סביב נושא כמו רכוש, חשבונות בנק או נדל"ן, הרי שאלו לא ייפגעו כתוצאה מהמשך הסכסוך.

החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה

הסדרי ראיה

הליך הגירושין כרוך בהכרח בפירוק התא המשפחתי ובכלל זה בצורך להכריע באשר לזהות ההורה המשמורן בחזקתו יישארו הילדים ובצורך בקביעת הסדרי ראייה להורה הלא משמורן.

ייפוי כח מתמשך

מזונות ילדים

מזונות ילדים הנו חיוב אשר תלוי בצרכיו של הילד. לפי הדין האישי החל על יהודים, הוא דין תורה, אב חייב במזונות ילדיו הקטינים, שהינם מתחת לגיל 18 שנים בין אם הורי הקטין נשואים ובין אם לאו, ואילו חיוביה של האם פחותים ואינם מתייחסים כלל לצרכים ההכרחיים של הילדים.

הסכם גירושין בהסכמה ללא ילדים

מזונות אישה

ככלל אישה נשואה זכאית למזונות מבעלה הכוללים את צרכיה ובין היתר: מזון, ביגוד והנעלה, הוצאות רפואיות, אחזקת רכב, נופש,. הוצאות אחזקת הבית הוצאות שכר דירה או משכנתא, קוסמטיקה ואיפור, בילויים, חוגים וכיוצ"ב.

הפרת הסדרי ראייה

גישור בגירושין

גירושין הוא הליך מורכב וכואב, העוסק בפירוק התא המשפחתי ובהסדרת נושאים רגישים: חלוקת רכוש אשר נצבר במהלך החיים המשותפים, קביעת דמי מזונות קטינים, הגדרת משמורת הילדים, קביעת הסדרי ראייתם להורה הלא משמורן ועוד.

עורך דין מומחה לענייני משפחה

גירושין בהסכמה

גירושין הנו אקט להבאת בני הזוג לכדי סיום הקשר אשר נוצר בין הצדדים מעת נישואיהם ועד לסיומם. בפרק הזמן הזה הספיקו מרבית הצדדים לצבור רכוש, זכויות, לעתים גם חובות.

משמורת משותפת

פירוק שיתוף

זוג הנמצא בהליך גירושין, יצטרך לקחת החלטה מה יעלה בגורל הדירה המשותפת של בני הזוג (במידה ויש להם כזאת). האם אותה דירה בה גרו בני הזוג תימכר והכסף יתחלק ביניהם או שאחד מבני הזוג יישאר לגור בה.

עורך דין גירושין מומלץ

צווי הרחקה

צווי הרחקה ניתנים על ידי בית משפט, כאשר ישנו חשש לסיכון של אחד מבני הזוג עקב התנהגות אלימה מצד בן זוגו. צווי הרחקה אוסרים על בן משפחה מסוים להיכנס לדירת המגורים של המשפחה.

עורך דין לתביעת מזונות

נישואין אזרחיים

בישראל ניתן להנשא בנישואין דתיים, בהתאם לדתם של הנישאים. נישואין אזרחיים אינם קיימים מבחינה חוקית בישראל ומי שנישא בדרך זו, עשה זאת בחוץ לארץ ועבר הליך של הכרה בנישואיו לצורך רישום במשרד הפנים בישראל.

עורך דין לענייני משפחה

התרת נישואין

בישראל שורר מצב חוקי מיוחד בו הנישואין נקבעים לפי דתו של האדם. מכאן, שגם הליך הגירושין מתבצע בהתאם, כלומר, לפי דתם של בני הזוג. מצב מיוחד שהצריך פתרון משפטי נוצר כאשר בני הזוג היו בני דתות שונות, כל אחד ודתו הוא או מצב אחר שבו אחד מבני הזוג מוגדר חסר דת.

עורך דין מומחה לגירושין

אלימות במשפחה

מספר רבדים קיימים בארץ בטיפול בנושא אלימות במשפחה והם נחלקים לטיפול ברמה הפלילית ולטיפול ברמה האזרחית. ברמה הפלילית, הטיפול הוא מול משטרת ישראל. ניתן לפנות למשטרה בין בהגשת תלונה לאחר התרחשות אירוע אלימות, שם גם אפשר לקבל צו הגנה זמני מפני התוקפן.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן